Puf Koltuk Modelleri

Genellikle salon ve oturma alanlarında kullanılan puf koltuklar, işlevselliği ile ön plana çıkmaktadır. Estetik ve şık tasarımlarıyla dikkatleri her zaman üzerinde tutan puflar, hemen her alanda rahatlığı ve konforuyla tercih edilmektedir. Renk, desen ve modelleriyle hayranlık uyandıran puf modelleri, yaşam alanınızın atmosferini yeniliyor.

Muhteşem detaylarıyla dikkatleri üzerine çeken puf koltuklar, aynı zamanda koltuk takımlarını da tamamlamaktadır. Günümüzde pek çok model puflar evlerde yerini almaktadır. Sizde ortamınıza hareket getirmek ve Modern bir tarza sahip olmak için Puf koltukları seçebilirsiniz!

Üretici firma tarafından sizlerle buluşan puf koltuklar, tarzınızı yansıtacak tasarımlara sahip. İşlemeleri ve kumaş yapısıyla klasik pufların yanı sıra, incelikli bir duruş sergileyen modern pufları kullanarak çok özel atmosfere sahip ortamlar oluşturabilirsiniz.

Puf koltuklar, elyaf gibi yumuşak malzemelerle doldurulmuş, ayaksız, arkalığı olmayan ve alçak oturaklardır. Puf nedir, sorusuna verdiğimiz cevabın aksine, bazı pufların geniş olmasa da arkalıkları bulunur. Yine tanıma uymayacak şekilde ayaklı olan puflar ve de minder şeklinde direkt yere koyabileceğiniz puf türleri de bulunmakta.

Her tür kumaştan üretilebilen puflar, genellikle modern stil ile dekore edilmiş evlerde kalın koton kumaşlardan üretiliyor. Klasik mobilyalara eşlik ederken daha çok kapitone ve kadife tercih edilen puflar, saten gibi yumuşak dokulu kumaşlardan da üretiliyor.

Çoğunlukla desensiz tercih edilen puf oturaklar, piyasada tek renk bulunabildiği gibi, çok renkli de olabiliyor. Puflar deri gibi farklı malzemelerden de üretilebiliyor. Pufların özellikleri arasında belki de en önemlisi dekoratif olmaları. Puflar tamamlayıcı aksesuarlar oldukları için dekorasyon tarzınızı güçlendirir ve dekorasyonun daha estetik gözükmesini sağlar. Pufların kullanım alanları neredeyse sınırsız.

Pufların Kullanım Alanları

Puflar en bilinen şekliyle makyaj masalarının, eski adıyla tuvalet masalarının yanında kullanılırlar. Yine yatak odasında klasik ya da modern tarzda yatakların ucuna koyularak, yatağın tamamlayıcısı olurlar. Bu kullanım şekline sadece evlerde değil otel odalarında da sık rastlarız. Yatak ucuna eklenen puflar giysileri ya da diğer eşyaları üzerine koymak için pratiklik sağlar.

Yatak ucu için üretilmiş puflar genellikle bank şeklinde, dikdörtgen biçimde oluyor. Bu bank puflar tek başlarına oturak olarak tasarlandığında oturma odaları ve salonların yanı sıra mutfak için vazgeçilmez oluyorlar. Mutfak ya da yemek odalarında şıklığı, rahatlığı ve ergonomisi ile sandalye görevi görüyorlar.

Oturma odalarında koltukların yanına konulan pufların özellikleri ise üzerinde bardak, kumanda, telefon gibi küçük eşyalarınızı muhafaza etmektir. Aynı zamanda rahatınız için pufun üzerine ayaklarınızı uzatıp konforun tadını çıkarabilirsiniz.

Aynı şekilde kullanacağınız puflar, orta sehpa görevi gören büyük boyutlarda da olabilir. Puflar sehpa ya da orta sehpa görevi gördüğünde üzerindeki eşyaları koruması için daha sert üretiliyor. Pufların kullanım alanları içinde köşe koltuk takımlarına eşlik etmek de var.

Köşe koltuklarının ek aksesuarı olarak pratikliğiyle bizlere konfor sağlıyor. Rahatlık hissi veren pufları antrelerde ve evlerin girişlerinde de görmek mümkün. Pufların özellikleri olan rahatlık sağlama ve hayatımızı kolaylaştırma işlevleri de antrelerde göze çarpıyor.

Örneğin; evinize girdiğinizde çantanızı, montunuzu ya da elinizdeki herhangi bir nesneyi pufun üzerine koyabilir; ayakkabılarınızı çıkarır ya da giyerken oturma rahatlığını size puflar yaratır.

Modern evlerin vazgeçilmezi giyinme odalarında da puf oturaklar, antrelerde olduğu gibi benzer bir işlev görmekte. Pufların özellikleri arasında koltuk görevi görmek de var. Kendi malzemesinden yapılmış arkalıkları olan ya da orta noktasına doğru içe göçen puf oturaklarla döşenmiş bir oturma odası düşünün.

Evinizde rahatlık hissinin doruğa çıkacağı ve modern bir görünüm yakalayacağınız bir odanız olmuş olacak. Pufları koltuk gibi kullanıp bir odayı ya da odanın bir bölümünü puf koltuklarla döşeyerek çocuklarınıza oyun odaları yaratabilirsiniz.

Puf sandıklar da yeni trend. Daha sert malzemelerden üretilen puflar, kapaklı yapıldığında hem oturma rahatlığı sağlayan hem de içine eşyalarınızı koyabileceğiniz bir sandık görevi görüyor.

Ayaklı ya da ayaksız da üretilebilen puflar bir çok işlevi, mobilyalarınızın tamamlayıcı aksesuarı ve sınırsız farklı çeşidiyle sizi estetiğe ve rahatlığa çağırıyor.