Mobilyaların Renk Uyumu

Mobilyaların Renk Uyumu, Evimizin görünüşünü bir üst seviyeye çıkarabilmek için ihtiyacımız olan şey doğru seçilmiş renklerdir. İyi bir renk ayrım gözünüz yoksa evinizin renk uyumunda zorlanabilirsiniz. Evinizi özellikle de otuma odanızı en iyi şekilde yansıtmak için renkleri doğru kullanmanız çok önemlidir. Doğru duvar rengi ve doğru mobilya rengini belirlemelisiniz. Bu seçimi yaparken mobilyalarınız modelini ve bu modele giden renkleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Eğer hali hazırda bir mobilyanız var ise duvarlarınızı ve evinizin diğer aksesuar ve eşyalarınızı mobilyalarınız ile bir uyum içerisinde alarak ideal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer mevcut bir mobilyanın yoksa seçeneklerinizin sayısı artacaktır. Önce sizi yansıttığını düşündüğünüz rengi belirleyerek onlara göre mobilya ve duvar rengi seçimi yapabilirsiniz.

Mobilyaların Renk Uyumu, Evinizi dekore ederken seçtiğiniz renklerin farklı psikolojik mesajlar ile ilişkili olduğunu unutmayalım. Renklerin her birinin kendine özgü bir dünyası vardır. Hangi dünya size daha çok hitap ediyorsa onu tercih etmelisiniz. Örneğin mavi rengini tercih etmeniz serin ve ferahlatıcı görünümü ile sakinleşmenize ve stres seviyenizin azalmasına ve sakinleşmenize yardımcı olacaktır. Özellikle stresli işlerde çalışanlar için oldukça ideal bir renktir.

Mavinin aksine kırmızı rengi insanı daha fazla heyecanlandıran bir renktir. Kırmızı ile evinizi dekore ettiğinizde bu durum daha kolay heyecanlanmanıza ve kalp atışlarınızın çabuk hızlanmasına neden olabilir.

Mobilyalarda Renklerin Uyumu

Mavi Boya

Mavi duvar renginizle uyumlu olacak mobilya renkleri: Altın, kırık beyaz, hardal ve yeşil renkli mobilyalar.

Parlak renkleriniz için ideal bir tondur. Parlak tonların oluşturacağı karmaşayı mavi renk tonu ile sakinleştirmeniz mümkündür. Mavi arka plana bakarken gözleriniz sakinleşecek ve mobilyanızın renkleri gözünüzde parlayacaktır.

Mobilyaların Renk Uyumu , Ön planda olmasını istediğiniz bir mobilyanız varsa veya aile yadigârı olup baktığınızda ilk onu görmek istediğiniz bir mobilyanız varsa mavi arka planı tercih edebilirisiniz. Mavi arka plan ürününüzle uyum içerisinde durup aynı zamanda ön planda olmasını istediğiniz mobilyanızın daha net gözükmesini sağlayacaktır.

Yeşil Boya

Yeşil duvar renginizle uyumlu olacak mobilya renkleri: Kahverengi, gri, pembe ve kırmızı renkli mobilyalar.

Yeşil gözü dinlendiren bir renk olarak bilinir bunda doğayı da gözümüzde canlandırmamızı sağlamasının da etkisi büyüktür.

Gevşemeyi ve huzurlu olmayı teşvikleyen bir renktir. Kırmızı gibi baskın ve insanı yoran renkleri de dinginliğiyle dengeleyen bir renktir yeşil. Yeşil renk yatak odaları içinde oldukça ideal bir renktir, uyumadan önce sakinleşmenizi sağlar.

Gri Boya

Gri duvar renginizle uyumlu olacak mobilya renkleri: Canlı renkli ve kırık beyaz renkli mobilyalar.

Gri renk nötrleyici etkisiyle hemen hemen her renk mobilya ile uyum sağlayabilen bir renktir. Parlak renklerle dizayn edilmiş odalar için mükemmel bir kontrast renktir.

Turuncu Boya

Turuncu duvar renginizle uyumlu olacak mobilya renkleri: Turkuaz renkli mobilyalar.

Turuncu oldukça sıcak canlı ve neşeli bir renktir. Parlak renk sevenler için idealdir. Deniz mavisi ve turkuaz tonlarındaki mobilyalar ile çarpıcı bir uyum içerisinde olacaktır. Beyaz mobilyalarla kullanıldığında da güzel bir görüntü sunacaktır.