ARTEM | Moble Design & Furniture

 

Haberler

İSTANBUL MOBİLYA FUARI 2013

DÜNYA MOBİLYA SEKTÖRÜ İMOB 2013’TE BULUŞACAK

 
 “Türkiye’nin dünyaya açılan mobilya vitrini İMOB 2013’e geri sayım başladı”
 
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) liderliğiyle  E Uluslararası Fuarcılık tarafından 29 Ocak – 02 Şubat 2013 tarihlerinde 9. su organize edilecek,  “İstanbul Mobilya Fuarı” İMOB 2013, Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı olacak. İstanbul Fuar Merkezi / Cnrexpo’da gerçekleştirilecek İMOB 2013, 173 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en güzel örneklerini gözler önüne sermeyi hedefliyor.
 
ITE Group Plc. Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından düzenlenen İMOB 2013, Türkiye ve dünya mobilya sektörünün birlik platformu olacak. İMOB 2013, tasarım ve kalitesiyle ünlenen İtalya dahil birçok ülkeye mobilya ihracatı gerçekleştiren Türk mobilya sektörünün buluşma noktası olacak. Geçen yıl tüm dünyadan 103 ülkenin katılımıyla yeni iş alanlarının açılmasını sağlayan fuar, bu yıl da mobilya sektörünün merkezinde yer alacak. 
 
1000’den fazla marka koleksiyonlarını sergileyecek!
 
Fuara katılan 300’ü aşkın ziyaretçi ve 1000’den fazla marka, bu yıl 100 bin ziyaretçi beklenen İMOB 2013 aracılığıyla iş alanlarını genişletecek. Toplam dokuz salonda gerçekleştirilen İMOB 2013, Türk markalarının dünyaya sunulan vitrini olurken, Avrupa’dan Asya’ya Ortadoğu’dan Afrika’ya geniş coğrafyadaki mobilya profesyonellerinin her yıl merakla beklediği fuar olma ayrıcalığı taşıyor.
 
Konsept bütünlüğü için İMOB ve Türk mobilyası tercih sebebi!
 
Bir çok dünya ülkesinde mobilya firmalarının konsept bütünlüğüne sahip olmaması ve buna rağmen yapılan satışlar, ithalat yapan markaları lojistik anlamında zora sokmakta. Bu duruma karşılık Türk firmalarının tek bir marka çatısı altında yemek odası, yatak odası, oturma odası vb. konsept bütünlüğüne sahip olması, tek bir konteynerda bir mağaza dolusu ürünün sevk edilebilmesine olanak sağlıyor. Bu da ithalat yapan firmaların maliyetlerinin düşük olmasına neden oluyor.
Bültenin tamamı için tıklayınız...
MOBİLYANIN VİZYONU İMOB'DA BELİRLENDİ !
 
Dünyanın en büyük 3. mobilya fuarı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İstanbul Mobilya Fuarı İMOB 2012, yoğun yabancı ziyaretçi akını ve yüksek hacimli iş anlaşmalarıyla sona erdi. Sadece 5 günlük fuar süresince elde edilen iş hacmi 1 Milyar Dolara yaklaştı. İMOB’un ardından, Mobilya sektörünün 2012 ihracat hedefi olan 2 milyar dolar için düğmeye basılmış oldu.
 
2012 kapanış bülteni için tıklayınız...
 
TÜRKİYE’DE ÜRETİLİYOR, İMOB’DA SERGİLENİYOR, DÜNYA’YA SUNULUYOR!
 
Türk mobilya markaları tasarım, kalite ve uygun fiyat politikaları ile dünya vitrinine İMOB’da çıkıyor. Mobilya’daki en yeni ve en özgün tasarımlar 9. İstanbul Mobilya Fuarı İMOB’da… Türk mobilya sektörünü dünyanın dört bir yanından gelen alıcılarla İstanbul’da bir araya getirecek fuar, mobilya ihracatına ve marka gelişimine katkı sağlayacak. İMOB, EUF (E Uluslararası Fuarcılık A.Ş.) ve MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) desteği ile 29 Ocak - 02 Şubat 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / Cnr Expo’da düzenlenecek.
 
Neden Türk Mobilyası?
 
 
 Türk mobilya sektöründe, üretici ve perakendeciler dahil 60.000 ‘i aşkın firma hizmet  vermektedir. İstanbul, Ankara, Kayseri, İnegöl ve İzmir Türkiye’nin önde gelen mobilya üsleridir. Yeni yatırımlarla üretim kapasitesi her geçen yıl artan Türkiye, dünyanın 5 kıtasında, 173 ülkesine mobilya ihraç etmektedir.
 
•   Dünyada bugün üretilen teknoloji, Türkiye’de bugün kullanılır!
 
Türkiye’deki üreticiler, dünyadaki mobilya teknolojilerini yakından takip ederler. Makine parkurlarını sürekli yeniler, en ileri teknolojiyi kullanırlar.
 
•   Türk mobilya tasarımı neredeyse, trend orada olacaktır!
 
Dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen Türk mobilya tasarımcıları, her zaman “trendy” tasarımlar üretirler... 35 üniversitede yer alan tasarım bölümlerinde yetişen binlerce genç tasarımcılar sektöre dinamizm katmaktadır. Türk mobilya sektörü dünyada tasarımlarıyla trend olma yolundadır.
 
•   Kalitesiyle etkileyen tasarımlar; uygun fiyatlarıyla da şaşırtır!
 
Kaliteli malzeme ve orijinal tasarımlarıyla adından söz ettiren Türk mobilyaları, fiyat / maliyet dengeleriyle dikkat çeker. Mobilyada etkili ve profesyonel bir çalışma içinde olan Türk mobilya firmaları kaliteyi her zaman en iyi fiyatla sunar.
 
•   Türkiye, tüm pazarların orta noktasındadır!
 
Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya... Türkiye tüm büyük pazarlar için stratejik bir noktadadır.
 
•   Türk firmaları, hızlı ve zamanında teslimat yapar!
 
Tüm pazarlara yakınlık, yeni teknoloji ve nitelikli istihdamın verdiği güç, teslimatın da çok hızlı ve zamanında olmasını sağlar.
 
•   Türk mobilya markaları, konsept bütünlüğü sunar!
 
Türk mobilya markaları, konsept bütünlüğü içinde, oturma gruplarından yatak odası takımına, yemek odası takımından genç odasına, hatta aksesuarlara kadar geniş yelpazede üretim ve hizmet sunar. Türk mobilya markaları, konsept bütünlüğü içinde, oturma gruplarından yatak odası takımına, yemek odası takımından genç odasına, hatta aksesuarlara kadar geniş yelpazede üretim ve hizmet sunar.
•   Dinamik ve sürekli gelişen bir yapı ile mobilyaya olan talep artıyor!
 
Genç ve eğitimli bir tüketici kitlesi, yükselen hayat standartları, dinamik ve sürekli gelişen bir yapı Türkiye'de mobilyaya olan talebi de ciddi anlamda yükseltti. Artan mobilya alışverişi ile Türk mobilya markalarının ülke ekonomisine katkıları yükselerek sektörün küresel arenada yıldızı daha da parladı. İç pazarda artan eğitimli ve egemen nüfusla doğru orantılı olarak yılda 600 bin konut oluşumu, mobilya yatırımlarında gözle görülür bir artış sağlamaktadır.   
  
Neden İMOB?  
•   Türkiye'nin ve dünyanın en büyük mobilya fuarları arasında. Mobilya sektöründeki gelişmeleri izleme ve değerlendirme imkanı. 
•    Türk mobilya markaları tasarım, kalite ve uygun fiyat politikaları ile dünya vitrinine İMOB'ta çıkıyor. 
•   İMOB'taki her bir Türk markası yatak odasından yemek odasına, oturma grubundan aksesuarına kadar konsept bütünlüğü sunuyor. Yaşama dair tasarımlar İMOB'da.   
•   Yeni ev yaşam tasarımları ve fikirler yenilikçi markalar ve cesur tasarımcılar tarafından İMOB'ta sergileniyor.
•   Doğru zamanda ve mekanda mobilya endüstrisindeki karar vericiler ile tanışma ve yeni iş olanaklarını geliştirme fırsatı. Ulusal ve uluslararası pazarlardan, bayi ve / veya ortaklarınızı seçme imkanı.
•   Türkiye ve dünyanın her tarafından özel olarak seçilerek davet edilmiş profesyonel satın alma yetkilileri ve heyetleri ile buluşma fırsatı. 
•   İMOB 2012, 311 katılımcısı ve 80.000'e ulaşan ziyaretçisi ile mobilya sektörüne büyük bir ivme kazandırmıştır. 
•   MOSDER ve KOSGEB desteği ile geniş tabanlı katılım.
•   İMOB'U ziyaret ederek eski dünyanın merkezinde yer alan şahane doğal manzaraları ve tarihi mirasları ile insanları çağlar ötesine taşıyan İstanbul'u ziyaret edebilirsiniz.
•   Türkiye bir mobilya üretim ülkesidir!

İSTANBUL MOBİLYA FUARI 2013 | ARTEM | Moble Design & Furniture

Satış Noktalarımız

 • Masko Mağaza

  Masko Mobilyacılar Sitesi 8/A Cad. N:21-23 İkitelli / İSTANBUL  Tel: 0212 675 13 49-50

 • Çorlu Mağaza

  Muhittin mah. Salih Omurtak Cad. 89/A Çorlu / TEKİRDAĞ Tel:0 282 654 39 90/ 0282 651 65 50

 • Lüleburgaz Mağaza

  Atatürk Mah. İstanbul Cd. N:159 /1 Lüleburgaz / KIRKLARELİ Tel: 0288 412 11 88  

 • Babaeski Mağaza

  Eski Edirne Yolu 5.Km Babaeski / KIRKLARELİ  Tel: 0288 512 0470-71  

Kredi Kartları
* Fiyatlarımıza %18 KDV dahil değildir.